Bytová jádra

Chystáte se rekonstruovat bytové jádro? Nebo máte v plánu jen rekonstrukci koupelny? Jednou z našich častých činností jsou kromě staveb domů na klíč, či půjčovny stavebních strojů také kompletní rekonstrukce bytových jader a to zejména v Klatovech

Jak začít s rekonstrukcí bytového jádra?

Celá rekonstrukce začíná přesným zaměřením bytu. Pokud jej ještě nemáte k dispozici, obraťte se na nás a my Vám s jeho vypracováním pomůžeme. Před započetím prací na rekonstrukci bytového jádra Vás rádi přivítáme u nás v kanceláři, kde si společně vyjasníme představy o celkové rekonstrukci a rozpočet celé akce. K dispozici Vám budou katalogy či vzorníky obkladů, dlažeb, sanity a dalších prvků, které jsou nedílnou součástí celé přestavby. 

Vzhledem k našim dlouholetým zkušenostem Vám samozřejmě dokážeme vhodně poradit tak, aby Váš interiér byl jak praktický, tak designově perfektní. 

Postup při rekonstrukci bytového jádra

  • 1.-2. den – Bourací práce - na začátku probíhá demontáž starého jádra (nejčastěji umakartového). Vybourané jádro odvezeme a zlikvidujeme, nemusíte si tak dělat starosti, co s ním. 
  • 3.-4. den – Zdění nového jádra - na místě původního jádra vyzdíme nové příčky. Během zdění osadíme také průchody zárubněmi. Zároveň s tím instalujeme do zdí nové rozvody elektřiny, vody, odpad. 
  • 5.-6. den – Štuky, obklad stěn - dále na řadu přichází štuky, obložení stěn, nivelace podlah, pokládka dlažby, podlah.
  • 7.-8. den – Funkční a designové prvky - po zaschnutí obkladů a dlažeb přichází na řadu montáž sanitární techniky (vana, umyvadlo, sprchový kout, WC).
  • 9.-10. den – Dokončovací práce - montáž osvětlení a také malířské a lakýrnické práce. Následuje finální úklid.
  • 11. den – předání celé zakázky k jejímu okamžitému používání

Ze zkušeností víme, že doba rekonstrukce bytového jádra se může pohybovat od cca 8 dní až do cca 20 dní. Vždy záleží na požadavcích zákazníka a složitosti celého řešení. Výše uvedený rozpis je průměrnou dobou. 

Potřebuji na rekonstrukci bytového jádra stavební povolení?

Za předpokladu, že rekonstrukce bytového jádra nezasáhne do nosných zdí, není již dnes rekonstrukce podmíněna stavebním povolením. V opačném případě Vám s vyřízením stavebního povolení pomůžeme. 

Veškeré povinnosti při úpravách bytového jádra řeší zákon č.183/2006 sbírky o územním plánování a stavebním řádu. 

 

 

 

Vila Těšín po rekonstrukci

Rychlý kontakt

Václav Popelík - jednatel
popelik.postav@seznam.cz
Mobil: 602 226 428